Avatar (3D)

6. dubna 2010 v 16:20 | ^^ChiChi^^ |  Film
Dnes jsem ,,uzřela" Avatar.Teda viděla jsemho i normálně na pc v docela dobrékvalitě,ale dnes jsme na něm byli v kině v 3D.A protože už ho nedávali,měli jsme celý sál se třídou sami :P:P.Nejdřív začnem obsahem,pakmou recenzí a nakonec hodíme pár obrázků,pro ty co neviděli :/.

Jake je na vpzíčku a dostává se do výzkumného projektu na planetě Pandora,kde se vtělí do jiné postavy-do svého Avatara(na obrázku-vlevo Jake,vpravo jeho Avatar).měl původně za úkol zkoumat s ostatními přírodu a životní styl kmenu Navi.Jenže se dostane do styku s generálem(nebo jak ho nazvat) a tomu přislíbí pomoc v získání a vytěžení vzácného minerálu,který se nachází pod posvátným stromem kmene Navi.Nešťastná náhoda v lese ho ke kmenu přivede,respektivě ho ke kmenu přivede dcera vládce kmene Navi,Neytiri.Jake se potřebuje dostat do ,,party" a tak se stává učedníkem Navů.Nejdřív to bere jako úkol ale postuépně se mu líbí a zamiluje se do Neytiry.Ale čas plyne jak voda a generál pod nímž Jake pracuje dospívá k rozhodnutí,že jednání s Navianami nemá cenu a tak se vrhne na jejich zemi.Nebudu psát dál,nestojí snad o to,aby jste věděli konec xD.


Narazila jsem na vcelku zajímavý článek o Avataru,věřím tomu,že když ho sem nezkopíruji(toto slovo se mi příčí) nikdo si ho nepřečte,tak ho sem dm!Samozřejmě se zdrojem!Je  zajímaavý,dozvěděa jsem se,že Neytiri není filmová ale opravdová,jen jí graficky ,,překryli".

:

Hlavní postavou je tedy paraplegický válečný veterán Jake Sully, který je poslán na měsíc Pandora, kde se stane součástí programu avatarů. Avatary jsou myslí na dálku ovládaná těla, která vypadají jako tamní obyvatelé, mimozemská rasa Na'vi. Obsahují jak lidskou, tak Na'vi DNA a Jake (v původní verzi scénáře Josh) díky nim může opět chodit. Jeho úkolem je pak získat si důvěru Na'vi, a přesvědčit je, aby se přemístili, protože na místě jejich vesnice je největší naleziště lidmi velmi žádaného minerálu. Zamiluje se však do jedné z nich, Neytiri. Jak tuto roli získal Sam Worthington? Režisér James Cameron viděl spoustu herců. Jak filmových, tak divadelních. Ale ani jeden z nich se mu do hlavní role svého velkorozpočtového spektáklu nezamlouval. Tehdy v USA ještě neznámý Australan Sam Worthington se rozhodl, že se také pokusí tuto roli získat. Proto poslal také záznam, na kterém se měli herci nějakým způsobem prezentovat. Všichni toho na těch svých poměrně dost namluvili, kdežto Worthington řekl pouze: "Uh." To Jamese Camerona zaujalo. Před osobním jednání Cameronovi spolupracovníci Worthingtonovi poradili, aby se choval jak nejlépe dovede. To však neudělal. Na Avataru pracoval Worthington téměř neustále od roku 2006 do letošního března. A podle Jamese Camerona podává naprosto vynikající výkon. Nejprve však musel legendární režisér bosse 20th Century Fox přemlouvat, protože ti nechtěli dovolit, aby hrál hlavní roli ve velkofilmu za více než 300 milionů dolarů neznámý herec.Hlavní ženskou postavou je Na'vi princezna Neytiri, kterou hraje Zoe Saldana, která pracovala na Avataru stejně dlouho jako Worthington. Zoe musela kvůli své roli po dobu šesti měsíců pilně trénovat lukostřelbu a jízdu na koni. Obojí se jí velmi líbilo. Obtížnější bylo však "vychytat" ten správný přízvuk pro jazyk Na'vi. Protože ona, Laz Alonso a CCH Pounder, kteří hrají také tyto mimozemské bytosti, pochází každý z jiného koutu Ameriky. Neytiri (dříve Zuleika) je vychovávána jako válečnice. James Cameron tvrdí, že v postavě Neytiri stvořil dokonalou ženu. "Chlapi nebudou schopní se kontrolovat, protože postava, kterou Zoe hraje, je velmi sexy. Budou mít chuť si to rozdat s postavou, která se skládá z nul a jedniček," říká režisér. Jako předobraz pro kostým Neytiri posloužil tzv. taparrab, což je obleček, kteří nosili ženy starých mayských indiánů. "Jsme na jiné planetě, takže by bylo hloupé, aby běhala v kožešinových bikinách jako Raquel Welchová ve filmu Milion let před Kristem," vysvětluje režisér, přičemž srovnává s herečkou, která je sexy symbolem 60. let. Máme tedy o důvod víc, proč se na Avatar těšit.


Tak a teď mé hodnocení:Dávám mu 4/5 hvězdiček.Proč?Film byl krásný slyšela jsem na něj samou chválu,líbil se mi ale rozhodně mne jiné filmy zaujali víc.Nevimčekala jsem stále víc a víc až sem byla zklamaná.


A2


Zdroj obrázků:Obr,Obr.
Zdroj článku:Tadyk
Zdroj recenze a obsahu filmu:Jáá!Opovažte se kopírovat!Jinak trham uši!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Viděli jste Avatar?Líbil se Vám?

Viděl(a)-Líbil 100% (2)
Viděl(a)-Nelíbil 0% (0)
Neviděl(a) 0% (0)
Chystám se na to 0% (0)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama