Co pro mne znamená svět fantazie

7. května 2010 v 17:00 | Uniquej (April Crank) |  škola
Asi před dvěma měsíci jsem se zůčastnila soutěže Komenský a My.Za úkol jsme měli sepsat sloh,úvahu, na téma Copromne znamenásvětfantazie.Sice jsem nepostoupila,ale nevadí.Bližší info o této soutěži můžete nalézt ZDEKdyž jsem byla malá, mamka mi často četla knížky, před spaním, o princeznách, dracích, elfech, královnách, čarodějnicích a mně se hezky usínalo. To mi bylo šest a svět fantazie pro mne znamenal sny o princeznách s krásnými šaty a dlouhými vlasy až na zem. Ucházeli se o mne Ti nejbohatší princové a nejkrásnější, samozřejmě. Nic mne netrápilo, vždyť až vyrostu, budu taky princezna, říkala jsem si.
Svoje sny a budoucnost jsem malovala barevnými pastelkami, dodnes mám spousty obrázků, které se hemží draky, trpaslíky a vílami.
Barvy k sobě neladily a nic nebylo skutečné, to byl můj svět v šesti letech.
Teď mi je třináct a fantazie mám pořád na rozdávání, jako když mi bylo šest. Sice už nečtu knížky o princeznách, ale knížky mě zajímají stále. Sci-fi nebo romány, vždycky tam najdu nějakého toho prince. Představuji si, jak se do mne zamiluje na první pohled. Pořád usínám s úsměvem na tváři, i když občas zmizí,to je, když se mi zdá, že jsem úplně zvorala písemku z dějepisu. Teď už nekreslím obrázky, které moje maminka věší na zeď, ale zaznamenávám si vše do deníčku.
Už jsem byla v minulosti a přítomnosti, chybí jenom budoucnost. Jak se odvine a jak se odrazí má fantazie v budoucnu? Co třeba, až mi bude tak dvacet pět? Budu mít čas na knížky? Budu mít kde brát svou inspiraci a fantazii? Co když si nebudu moci nechat zdát o princích? Co když se to v mých snech bude hemžit jen prací a vymoženostmi dnešní doby? Doufám, že budu mít stále co zaznamenávat do svého deníku snů a fantazie.
Co pro mne vůbec svět fantazie znamená? Je dobré utíkat a ukrývat se do něj?Zatím pro mne svět fantazie znamená představu, sen, s kterým ulehám do postele, s kterým se zabavím při nudné hodině. Je to pro mne malý útěk od reality, chvíle, kdy mi je všechno jedno, sen a fantazie je moje osobní droga, bez které by život byl nuda a neměl by cenu. Nedokážu si představit svět bez fantazie. Vy ano? Všechno černobílé, nuda, vlastně by nebylo skoro nic, protože svou fantazii uplatňujeme vlastně pořád.


Svět-to je ta pravá fantazie. Život,byť každodenní, to je pro mě ohromná fantazie. Člověk,který nevnímá okolí a žije si ve vlastním vysněném světě, nevnímá a nemůže si užít krásy reálného života. Nepozná prohru a boj, protože všechno v jeho světě je podle něj. Ale pořád si v sobě nosím : ,, Člověk má sahat dál,než mu ruka stačí, nač by jinak bylo nebe."
Avšak žádná droga by se neměla přehánět a mělo by se umět s ní zacházet, Neměli bychom být závislí a nedokázat bez fantazie žít. Protože svět plný fantazie taky není úplně ono. Lidem, žijícím ve vlastním světě, by se mělo pomoci, aby poznali, co se kolem nich děje, aby jen tak neproplouvali světem, měli by poznat krásy světa a někdo by jim je měl ukázat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama