Říjen 2010

Raindrops keep fallin' on my head ,But that doesn't mean my eyes will soon be turnin' red,Cryin's not for me

24. října 2010 v 17:53 | *JoJo* |  Můj život
But that doesn't mean my eyes will soon be turnin' red,
Cryin's not for me...

Tak od začátku.Připadám si jako strašně zlá,podlá a nepřející krá*a.A nevadí mi to.Protože já taková nejspíš opravdu jsem,ale to tak prostě je a já nehodlám něco na tom,jaká jsem měnit.Protože se mi zdá,že i přes tuhle povahu jsem v naší škole mezi našema chickens jediný normální tvoreček.
Ale přesto se s nima bavím a v pátek jsem s nimi byla v S.
Chicken č.1 si našla 23letou známost přes net ( jí je 15),což jsem tu už psala, a jela za ním,já a chicken č.2 jsme ji kryli.Vždycky když za ním jede,přála bych jí něco...No rozhodně né znásilnění.
Takže Ch č. 1 jela za ním a já a ch. č.2 jsme šli nakupovat.Nechápu ,že má pořád takovou radost z toho,někoho zchazovat.No ale budiž.V S. jsem nakoupila stojánek(lyži),vonné tyčinky a vonnésvíčky.Musím podotknout,že vše ve slěvě a vše zbytečně.Vonné tyčky smrdí jako kouř,nepochycujižádný rozdíl mezi vanilkou a růží,akorát se mi z toho špatně dýchá,ale musím je vypálit už kvůli rodičům.A vonné tyčinky mi můj megapokoj nevyvoní,takže také nic.Až vypálim tyčky,plánuji koupit olejíčky a keramickou kostku a používat to.No bude to trvat asi rok,protože vonné tyčky byly ve slevě (10 KČ!!) a já koupila 3 balení po 25 tyčkách.Blbka no.Cestou po S. jsem se za ch.č.2 strašně styděla a poslouchala její keci o "nádherným klukovi,který nás minul cestou z nádraží".No a celkově i ostatní chickenské kydy.Kdybych mohla a nebyla kvůli tomu potom nenáviděna celou smečkou chickenek,jejich kuřátek a kohoutů,vyjádřila bych se na jejich adresu dost přesně.Bohužel,už jsem to párkrát udělala a nedopadlo to dobře.Narozdíl od osatních mám alespoň tu odvahu,né jako ONI,co se přetvařují a pak na ICQ padají ty děsivé nadávky na adresy ostatních.Pak ale zalezou slova do kouta a činy též,stanou se z nich poslušní posluhovači a dolejzají.Nesnáším je.No jo,vládne světu přetvářka a pár lidí s tím nic neudělá.

Naštěstí jdu do školy jen v pondělí a nebudu se s nimi muset zabývat dlouho.V úterý teda jeden na přednášku o NP Šumava,ale to mi tolik nevadí.Protože pak zůstanu ve městě a bdu nakupovat na Vánoce.A trocu se mi uleví.Mimochodem taky udělám babičce radost a přinesu jí pár návrhů na pletení pro mne ...

Diskriminace,protekce,diktatura...

23. října 2010 v 19:24 | *JoJo* |  Tenhle blog
Diskriminace,protekce,diktatura...tři slova,která se objevují v komentářích,někdy i článcích,na AK.Co je na tom pravdy?Chtěla bych se k tomu vyjádřit,abych ze sebe dostala svoje myšlenky,které jsou snad stejné jako většiny lidí.

  • Nejdřív začneme u slova DISKRIMINACE,pro ty,co nevědí,co to je(ale já věřím,že to většina blogerů ví,když to s takovou jistotou používají ve většinou hanlivých komentářích),
    Diskriminace (lat. discriminare = rozlišovat) je termín označující nějaké rozlišování. Nejčastěji se používá v negativním významu rozlišování lidí na základě příslušnosti k nějaké obecné skupině bez ohledu na schopnosti konkrétního jedince. Podle konkrétního kritéria diskriminace se hovoří o diskriminaci na základě rasy, náboženského přesvědčení, politického přesvědčení, pohlaví, věku apod.(dle wikipedie.cz)
    Na konci článku se ale také píše - Rozlišování, které sleduje legitimní cíl a je přiměřené tomuto cíli, není zakázanou diskriminací.
    Tak si rozeberem.Ak sleduje vyšší cíl a to je sjednocení "lepších" a hlavně autorských blogů,s tím,že se oddělí od těch dívčích a kopíráckých blogů pro ty,co si touží počíst nějaké zajímavé články a myšlenkové pochody,nejen o tom,co se nosí a jak si vybrat kluka,popř. prohlédnout si paparazzi obrázky celebrit.Takže to,mže se odmítne blog pln kusovek a celebrit není diskriminace.

Současný stav

22. října 2010 v 16:00 | *JoJo* |  Básničky
Současný stav-ani nevím,jak bych tu básničku nazvala,vyjadřuje to,co se ve mne děje,to že se cítím sama,neveselá,nehravá.Je to citová záležitost,psala jsem jak mne to napadlo.Jinak to ani neumím.Nepoopravuju to,rovnou píšu,co mi do propisky jde.Berte to s rezervou,protože já nejsem bnásnické střevo, nikdy nebudu,ale líbí se mi to,vyjádření toho,co mámna mysli,nebo toho,co mi v mozku prochází :)

Na zem hledím z výše,
tam můj příběh se píše,
já kolem se se dívám
a den za dnem přežívám.
Cítím se sama,bez přátel,
kdo je toho stavu pachatel?
Můžu si za to sama?
Je to má povaha?

Ve tmě nové světlo hledám
a hlavu za ním zvedám.
Kdy setkám se s ním?
kdy přestane samoty stín?

Veselost se praví,
že je půlka zdraví,
kde však vzít ji mám?
Dá mi ji někdo z přítomných dam?
Ne!Musím čekat dál,
až sama poctí mne svou návštěvou
a já stanu se opět veselou.

Tak snad se líbila,neměla by působit vesele,ale můžná působí.Není to nic světoborného,ale já si tho vážím,jak jsem říkala,je to citová zálěžitost.

Mimochodem,včera když jsem usínala,napadla mne taková věta.Něco jako citát,myslím,že je to pravdivé,takže nakonec tu dostanete bonus :)

"Láska je něco,co se nedá vyjádřit pouhým MT v esemesce."


Problém vyřešený návykovou látkou aneb má to cenu?

21. října 2010 v 20:01 | *JoJo* |  Použij hlavu
Problém vyřešený návykovou látkou aneb má to cenu?

Návykové látky - drogy,alkohol,cigarety,antideprsiva,kofein,tohle všechno jsou návykové látky.cig

A člověk se k nim uchyluje z nejrůznějších důvodů.Jeden z nejhlavnějších je ten,že má v životě problémy,rozvedla se s ním žena,muž,ocitli se na mizině,ztratili práci.za druhé jsou to lidi,většinou mládež,která nechce vyčnívat z party a tak se přidá,nemyslí a ,ano je to v reklamě,zaplatí za to.Za třetí jsou to "umělci",ono je to divné,ale je to tak.Spousta umělců "musela" (spíš si na to navykla) brát drogy,aby dokázali malovat,psát a hrát.To jsou většinou drogy,alkohol,antideprsiva.Pak jsou tu cigarety,které se kouří z frajerství,nebo z toho,že nemáte co dělat,jste nervozní a,nevím vlastně jak,tohle vás nějakým způsobem"uklidní".

Mimochodem,pořád stejný kolotoč...

20. října 2010 v 19:41 | *JoJo* |  Můj život
...protože můj den začíná vstáváním,pak jdu do školy,pak se vrátím,čtu si,nebo jsem na pc,pak se dívám na Dr.House a potom dělám školu,pak se koupu,pak Tv a pak jdu spát.A ráno zase vstávám....To samé dokola.Nevím jestli je to tím,že jsem pořád doma,že jsem na vesnici,kde není nikdo v mém věku,jestli je to mou leností se o zábavu nestarat,nebo tím,že prostě nemám žádnou sílu,kvůli škole.

Ale vážně,tak mi řekněte,jaký to má smysl těšit se celý týden na víkend a ten pak uběhne jako profesionální závodník?Nemám chuť nic tvořit,nic psát.Nejradši bych týden spala.Už se mi začínají tvořit kruhy pod očima a to většinou chodím sát do 10 večer :/Spíš mne ničí to vstávání.6 hodin!A příští rok v 5!Ale vás to nezajímá...

Jediné,co mne teď nějak je,jsou básničky.Bohužel to je vždy depresivní.Příběh teď nepíšu,vůbec nemám na to myšlenky,ani ho zatím nepřepisuju,takže si budete muset všichni počkat.Povídky,do toho se nutit nebudu.A úvahy?Maximálně o víkendu.Teď to bude znít otráveně,vzneeně a líně,ale já už kvůli škole nevím,kam jsem položila mozek a zbývá mi tak akorát na myšlenky ve škole :)

Podzim

17. října 2010 v 17:17 | *JoJo* |  Fotky ode mě

Podzim

Koukala jsem z okna a najednou jsem uviděla všechny ty barvy,tu žlutou,oranžovou,zelenou,hnědou...Chtěla jsem je zachytit,chtěla jsem se podělit pro ty,co jsou z města.Ale as se mi to nepovedlo.Nemam kvalitní foťák,aby všechno tak zaznamenal.Nemám tak jistou ruku,aby se mi při focení netřásla.Neměla jsem ani příznivé počasí,protože bylo zataženo,stále ještě je.Takže z toho spíš vznikl takový pošmourný,nehezký podzim :(

pod1
Strašně mne baví fotit koruny stromů.Taková moje posedlost.Nevím proč :( Vyfotila jsem jich víc,ale ty spíš vypadají,jako kdby přinášeli smrt,takové černé větve na šedém pozadí.Takže tu bude pak spešl článek s těmihle fotkami :)
pod2
Úplně obdivuji,jak ty listy spadali do kruhu,přesně pod ten strom.No není se co divit,ale mě to strašně hypnotizuje.

Dáš mi svůj "fejs"?

16. října 2010 v 15:36 | *JoJo* |  Můj život
Já odpovídám : NEDÁM!Protože ho ani nemám.

Dnes je ten posvátný den,ten den,kdy si do facebooku zadáte mé jméno a příjmení a nenajdete mne tam!Ten den,kdy už nikomu nedám facebook,kdy se nebudu zatěžovat fotkami.

Jednoduše řečeno,face mi ničil život.Ne,nebyla jsem ta,která si přidala každého.Ale kvůli statusům jsem se hádala s lidma.Ačkoliv,díky facebooku jsem poznala jejich pravé já,co si myslí a nedokážou mi to říct do očí,ale napsat,to ano.Zase se dostávám k otázce,jak jsou lidé podlí a jak jsou najednou odvážní,když nejste vedle nich.jak se dokážou dělat kamarády.

Ne,nelituju toho.K čemu mi je?Mám si tam přidávat kamarády a přátele.Ale já vím,že žádného kamaráde,kterého bych chtěla tam mít nemám.

Možná toho budu litovat později,možná,že tohle je jen takový chvilkový záchvat,kdy mne každý nasral a já si kvůli tomu smazala facebook.Možná oho budu litovat...ale teď rozhodně ne.


Jako chlapce by mě zastřelili...

16. října 2010 v 14:18 | *JoJo* |  Kniha

 Název:Jako chlapce by mě zastřelili...
 Autor:Jaroslava Skleničková
 Počet str.:164+ str. s fotkami
 Děj:Realný a pravdivý příběch nejmladší lidické ženy.J.S bylo právě čerstvých 15 let,když do Lidic přijeli vojáci obsadit a spálit  Lidice.Kdyby  jí bylo o pár dní míň,odvezli by ji spolu s ostatními dětmi na smrt.Díky jejímu věku však byla odvezena s Matkou do koncentračního tábora:Ravensbruck.Je to divné říkat,díky jejímu věku,protože v koncentračním táboře to bylo skoro stejé jako  smrt.Musela s ostatními pracovat,jako dospělá žena.Naštěstí se nad  ní parkrát smiloval "dozor" jejich budovy a nechal ji místo práce v  budově.Občas se nad ní smilovala i Ravensbrucká doktorka.Občas  dostáala více jídla,občas žádné....Nechci zde povídat všechno o téhle  knize,protože bych vás možná odradila od čtení,kdyby jste věděli,jak  to všechno pokračovalo.Jedno je jísté,vme,že autorka přežila,protožer  mohla sepsat tuhle knížku.Ale taky je jíste ještě něco,knížka stojí za přečtení,čte se dobře a podívíte se nad tím,jak to v koncentračních táborech probíhalo,jak šili,jak pracovali,jak utekly a jak se dostali zpět do Lidic.

Můj Názor:Knížka mne ohromila a já ji četla jedním dechem.Nemám,co k tomu říct,fakta v knize říkají všechno.

Hodnocení:5/5 *

Klíč-začátek něčeho,co jsem zase nedotáhla dokonce

16. října 2010 v 10:30 | *JoJo* |  PovídkyOpět jsem psala něco,co jsem nedotáhla dokonce.No spíš jsem zkoušela psát,moc mi to nešlo :)Je to staré,ani nevím,kde jsem to vyhrabala.Jak staré to vůbec tedy je ?Já nevím asi rok?Tak nějak,našla jsem to v dokumentech v nějaké složce,kde to mělo odpočívat v pokoji.Ale né,já tu hrůzu musela vyhrabat!Klíč

Prolog

   "To dítě je klíč.Chápeš?Musíš ho zabít.To dítě je klíč ke dveřím blaženosti.Nikdo ho nesmí dostat.Pokud bude využit v pravou chvíli a na pravém místě,mohlo by se stát,že lidstvo postoupí do vyšší dimenze.Do stavu,kdy jim nebude záležet na penězích.A to se prostě nesmí stát,rozumíš?"zařvalo rozzlobeně Oko.
   "Zabiju ho,slibuju."odpověděl zhypnotizovaný Patrik.
   ,,Ach,ty blázne."zasmálo se.,,To dítě,klíč,nejde jen tak zabít.Nemůžeš ho probodnout kůlem,jako nějakého upíra.Ani jed ti nepomůže.Musíš splnit zkoušky ,získat tu květinu."
   "Jakou květinu?"
   ,,Zapomněl jsem.Přeci Aphroditum Gota.Květinu smrti a života.Vypěstoval ji jistý Emans Carter asi před sto lety,vědě,co bude,to on stvořil příběh klíče.To on určil,kdobude nosit poctu klíče.Klíč může umřít buď květinou nebo přirozeně stářím.Zemřelo již spousty klíčů a úděl se vždy přenesl na nového člověka,na nové dítě.Tenzatracený Emans věděl,že nejde o klíč pořád bojovat a tak stvořil květinu,díky kterré má stejkné šance zlo i dobro,bohužel pronás.Pokud ji použije dobro,probouzí v klíči schopnosti zachránit lidstvo a ukázat mu pravou cestu.Pokud ji však použije zlo,tedy my,vytratí se z klíče dobro a obrátí ho na naši stranu,v případě velkého sebeovládání a vůle klíče,který se nebude chtít svého dobra vzdát ,ho jednoduše zabije.Chápeš?"
   ,,Jak tu květinu získat?"otázal se Patrik.
,   ,Jednoduše,musíš zvládnout čtyři zkoušky,čtyři lístky.Zkoušku ohně,vody,země a vzduchu."
   ,,Pak získám květinu?"
   ,,Ano a dostavíš se k dítěti,ke klíči.Pak stačí květinu mu předat."zasmálo se Oko.
   ,,Udělám,co bude v mých silách pane."
   ,,Ano,to uděláš."zasmálo se okno.
   ,,Jen mi ,pane, s dovolením
řekni.Kdo je ten klíč,kde se nachází?"
   "Jak už jsem řekl,ten klíč je dítě.Nejčistší dítě na celém světě.Dítě,které se narodil ve středu.Mezi zlem a dobrem.Je to tvoje dítě.Ty jsi zlo a tvá žena dobro.Ve zkouškách budeš bojovat proti ní.Oni si ji přebraly,pablb Sam.Nesnáším ho.Vždycky mi můj plán překazí,tentokrát to nezvládne,tentokrát mám tebe Patriku,že ano?"
   ,,Samozřejmě pane,to dítě,skoro ho neznám a má žena?Kdo není se mnou je proti mně."odpověděl stále ještě zhypnotizovaný Patrik.
   "Dobrá příteli.Sam si to nejspíš neuvědomuje,ale i v pekle mám moc.Přímo ďábelskou."zachvělo se smíchem oko,k němuž se po chvíli přidal i Patrik.Byl to hrozivý smích plný vzteku,zloby,pomsty a zla…


Lay č. 1

15. října 2010 v 20:09 | *JoJo* |  Laye
ok
Barvy:Hnědá,žlutá,bílá.
Nastaven: 15.října
Spokojenost: 80 %

Vzala jsem si příklad z některých blogů a vyrobila snadný a lehký lay.Teda ono se řekne,lehký a snadný.Ale už samo rozřezávání a obrázek,mi zabral dost práce.Dlouho jsemsi lámala hlavu,kde se dá nastavit obrázek nad meu,až při bližším pozorování mi došlo,že je to normálně v záhlaví.Žádné fígle.Takže jsem to obřezala,vyřezala,změnšovala,upravovala,vyhlazovala a já nevím co ještě,prostě design je hotový.A protože je tu i nový design,jsou tu i změny :)Protože já mám ráda změny a s každým designem se snažím vymyslet něco nového,něco upravit,přetřídit,přeřadit a přiřadit.Takže jsem ze všeho nejdříve vyčistila to místo pod mezerníkem,protože mne už opravdu unavovalo,jak jsou všude slova u sebe a bez mezer :) Mělo by to být Ok.Pak jsem místo obvyklého slova menu nahoře,udělala konečně normální menu ( a konečně je to menu tak,jak jsem chtěla,nevadí mi tam,sedne mi tam.).Upravila to,objevila se tam nová rubrika a nový článek v ní Seznam se...,přibyla rubrika Laye,Návštěvy.Upravila jsem rozcestník Tvorba,kde původně bylo všechno na jednu kopici.Teď jsou zvlášť mé chudé,ošklivé nemastné neslané básničky(Kam co nevidět přidám další o podzimu.),zvlášť jsou věci ze školy-jako referáty,slohy atd...- a zvlášť je také tvorba psaná normálně,mjako povídky.Taky,kdo si ještě nevšiml,přibyla rubrika Dům č. 45,kam píšu příběh.Pro sebe,pro svou radost a budete-li chtít můžete ho číst :)