Únor 2011

BTW

26. února 2011 v 17:35 | JoJo*

Jen tak sem něco dám :D Po dlouhé době. Tak nějaká ta fotka. Název BTW - By the way- Mimochodem. Jen tak přidáno. Bez tématu. Jen se mi ta fotka líbí. To je celé :) Aspoň víte,jak vypadají moje nohy :D Užijte si je.

Mysli na to, jak je život krátký.

24. února 2011 v 18:37 | JoJo* |  Můj život
A tak si užívejme život. Každičký moment mějme uložený v paměti.Každičký moment si vychutnávejme,převalujme na jazyku. Z každé chvíle se snažte vytěžit,co nejvíce pro vás. Jeďte si to svoje.
Tak to byl malej začátek :) Teď ke mě :) V sobotu tu byl on,opět :) Protože on je dokonalej a já miluju fetování jeho trička.Jeho úměvy,jak se neumí tvářit vážně,když je se mnou - jako bych na to nebyla stejně. Miluju jeho chyby. Ta zamilovanost je vážně krásná ^_^
Sloh,co jsem přidávala,mi naše učitelka s radostí škrtla a jela si to svoje. Nejdřív,že mi nechce vnucovat téma,ale pak udělala začátek a že mám psát dál . haha. Fakt lehké napsat její příběh. Stejnak mi na konec všechno vyškrtala,a jediný co je tam psaný mýma slovama,je prá vět. Jinak většinu vyškrtala a napsala mi konec,střed a přepsala spoustu vět,že to tak bude znít "líp" . Jasně. Super. Takže sloh napíše ona,ale odpovědi na otázky vyhledám a vyplním já,a všechno ( i ten debilní ,hnusnej sloh) musím poslat pod mým jménem. Taky miluju ty její výrazy,když se mi snaží vysvětlit,proč se jí nelíbil můj přeešlej sloh. Prý : Je to takový moc šroubovaný chápeš ? Ne nechápu,ale vysvětlit mi to nedokázala. Šroubovaný,tss,já tam žádný šroubky neměla : A to je to prosím paní češtinářka. No potěž pánbůh,to si snad tu pedagogickou školu nějak zfalšovala ne ?

Dynastie Morlandů - Zakladatelka rodu

20. února 2011 v 15:30 | JoJo* |  Kniha

Kniha nás zavede do doby ,kdy byla válka růží - Lancestrové vs. Yorkové. My se ocitáme v rodině Morlandů- Yorků. Mladá Eleanor - mladá, 20 let, dívky se většinou vdávají v 15,takže pro ně asi tak mladá nebyla,se vdává. Ačkoliv nemá věno,její strýc jí sežene výhodný sňatek se synem chovatele ovcí. Eleanor se dostává do domu, který je smutný,bez ozdob,něco uplně jiného než strýcův-vévodův dům. Navíc si bere muže,kterého nemiluje. Je zamilovaná do Richarda,jiného vévodu z Yorku. Avšak E. pozná,že změnit už osud nemůže a tak bere věci do svých rukou. Po tom,co zemře její sprostý tchán, pomáhá svému muži v obchodování a jejich majetek se rozrůstá. Stejně jako její potomstvo. Porodí celkem 10 dětí. 
Tato kniha je 1.díl a tuším,že jich je víc jak 32 dílů :)POchybuji,že seženu všechny,ale snad prvních pět,bych mohla.

Slzy - Jediné ,co máme společné

18. února 2011 v 18:54 | JoJo* |  Povídky
Možná čekáte úvahu. Mýlíte se. Je to pokus o povídku,nebo spíš o sloh. Je to do jedné soutěže , kde je téma právě rasismus,a možná tam tohle budu posílat,i když je to nepovedené,a takové,obyčejné. Ale týká se to TT,a tak se mi to i hodí :) Tak prosím,tady to je.

"Děti,tohle je Amma" představila mne učitelka třídě. Je 1. září a já nastupuju do nové školy.
"Přijela k nám z Afriky,doufám,že ji naučíte naší řeči a budete ji pomáhat." Pokračovala a já poznala,že to tak nebude. Pošklebující se obličeje byly dostatečným důkazem.
Už když mi rodiče oznámili,že se stěhujeme,a já budu chodit na jinou školu,věděla jsem,že to nebude lehké. Rasismus byl,je a nejspíš i bude. Proto jsem se hned po přistěhování začala učit česky,doufala jsem,že se tím odpor ke mně a to odsuzování aspoň trochu zmenší.
"Já vím,že se budete snažit jí pomáhat,buďte na ni hodní." A nejspíš budou navždy existovat i naivní lidé,kteř si myslí,že rasismus není. Že je každý tolerantní.Teď jsem se musela ušklíbnout já.
"Sedni si třeba tamhle." řekla a ukázala na židli vedle nějakého kluka. Jakmile to on postřehl , obsadil židli svým školním batohem. Prošla jsem kolem něj a sedla si do poslední lavice. Byla jsem sama.
Porozhlédla jsem se kolem sebe. Koukali se na mne. A já se cítila tak hrozně. Viděla jsem jejich úsměvy a jiskření v očích. Bála jsem se toho. Ukazovali si,jako bych byla nějaký druh zvířete. Říkali výrazy,které jsem neznala.Ale podvědomě jsem tušila,že to nejspíš nebudou hezká slova.
O přestávce se kolem mne shlukli. Pošťuchovali se a koukali na mě. Já na ně. Pak to začalo. Někdo mne shodil z židličky, někdo mě kopl do břicha. Bolelo to,v očích se mi nahromadily slzy. Pokračovalo to,už jsem ani nevnímala,co se děje. Zvonění na hodinu mne zachránilo,děti se vrátily do lavic a já měla volnou cestu. Utíkala jsem a zastavila se až venku v parku. Lehla si pod strom a plakala. Slzy mi volně stékaly po tvářích. Slzy,asi jediná věc,kterou máme všichni společnou. Která nás spojuje. Jedna malá slza. A přece nás nedokáže zachránit.
Copak jsem tak jiná? Proč nemůžeme držet spolu ? Pomáhat si. Proč tolik záleží na barvě kůže? A záleží na ní? Kdyby byli lidé v Africe bílí,měli bychom pořád problémy ? Možná by si našli jinou věc,kvůli které bychom se trápili,kvůli které bychom byli odstrkováni. Možná barvu očí,vlasů, je toho tolik. Protože,kdo chce psa bít,hůl si vždycky najde.

Pointa ? Žádná není. Snad jen to,že kdyby byli všichní bílí,stejnak by se našly rozdíly,díky kterým by se opět "rozeštvalo" lidstvo. Barva očí,vlasů,povaha,výška,šířka. Ale slzy,ty máme všichni. A jsou stejné . A přece nás nedokáží spojit. A přitom,spoluprací bychom toho mohli dokázat spoustu. 

Prosím,i když to není moc reálné,doufám,že se nevyskytne někdo,kdo to zkopíruje. Jinak se budu zlobit.

Jsem dívka tečka com / cz

16. února 2011 v 20:27 | JoJo* |  Seznam se...
Po dlouhé době,jsem se rozhodla napsat něco o mě . O mé osobě. o tom jaká jsem. A rozhodla jsem se,že přidám i fotky :) Dvě :) ( a jakmile to pujde jednu nahradím,protože je starší :D)

Jsem od přírody cholerik,nejspíš po mém tatínkovi,nechám se snadno vytočit,ráda se hádám a dost vyhrávám při tom,když se s někým hádám. Mám dobré argumenty,jsem drzá,a několikrát mi bylo řečeno,že bych měla být právnička.Ale já si nedokážu představit,že bych hájali nějaké padoucha,kterej zabil třeba svou rodinu,nebo znásilnil děcko. Ale zpátky k mé povaze. jak jsem řekla,snadno se nechám vytočit,ale také se snadno nechám ukolébat a řekla bych,že dokážu ovládat své emoce. Nebo je spíš usměrnit. Nikdy nepláču na veřejnosti,ne proto,že bych vypadala slabě,ale proto,aby toho někdo nemohl zneužít. A navíc,co kdyby se mi pokazil make-up ? Nebudu pak přeci chodit s řasenkou po tvářích. Ps : jsem dívka tečka com!

Jsem citlivá a romantička,i když to nedávám na jevo. Miluju,když se mi kluk dvoří,nebo skládá poklony. Taky se často červenám. City na veřejnosti nedávám na jevo a lásku vyznat umím. I když holka klukovi - to je trošku divné,ale co- já se vždy snažím využít svou šanci. Žiju hesly jako je : Teď nebo nikdy ! a podobně. Nedělám si z ničeho dlouho hlavu,protože žiju teď a né v minulosti. Občas zavzpomínám,pobrečím a jdu dál,protože život je krátký.

Mám sklony k anorexii, mám bmi 17.3 ,což je podvýživa. K mé výšce 158 vážím 42 kg. Za měsíc jsem zhubla 5 kg,ani nevím jak. Jen jsem si jednou stoupla na váhu,a hele ! Mám sklony k přehánění a extrému. K dorgám,alkoholu a cigaretám. Právě díky tomu extrému. Nechám se snadno vyhecovat,ale když nechci,a to na 100 %,tak se mnou ani tři sta volů nepohne. Dokážu se ovládat a říkat si stop,takže jsem se zatím dokázalůa ubránit drogám a jiným návykovým látkám. nejsem ovlivnitelná ,a jsem nezávislá. Jsem vůdčí typ,takže spíš umím donutit ostatní,aby byly závislí na mně. Dokážu donutit lidi,aby mne poslouchaly a pro facku nejdu daleko - jo jsem prostě VOSTRÁ.

Věřím na lásku na první pohled,a věřím na pravé kamarádství,i když jsem ho nezažila . Jsem hodně společenská,mám ráda pozornost,ale zatím jsem nenašla tu pravou kamarádku. Mám vysoké nároky a nechci se zklamat- to samé ve vztahu s klukem. Jsem tvrdohlavá a jednám bezhlavě.

Jsem dívka tečka com. Zajímám se o modu,ráda se dobře oblíkám,citím se skvěle,když mám na sobě něco toršku víc svůdnějšío. Takže většinou sukně akorát tak pod zadeček.Nenosím moc mikiny,spíš světříky na zip. Džíny jen když je to nutné. Ráda se maluju a hledám ruzné vyhcytávky. Sleduju krásna.cz, i když se neřídím jejich radami,a jiné podobné weby. Kupuju si bravíčko- kde se směju a popádám za břicho- ty jejich dotazy a triky hahah,většinou jen kvůli tomu,že je tam Justin Bieber (blablabla,nezajímá mě že je podle vás gay,váš názor,ale pak si vzpomeňte na to,jak jsme strašně tolerantní národ.už jsem o tom jednou psala) . Ráda kupuju elle a třeba Cosmopolitan. Kvůli modě a rozhovorům. Ale aby to nebylo jen dívčí,čtu třeba i Enigmu - u které se třepu strachy,a Epochu.

Mimochodem jsem děsnej strašpytel.Stačí mi strašidelná muzika. Vidím-li horror,nebo jen část,minimálně týden spím při lampičce,s baterkou a mobilem v ruce. A ještě se mamka musí koukat pod postel . No řekli byjste ,že se takle chová skoro 15 letá slečna ? Já ne.

Tak to by bylo snad něco málo :) Ehm,málo. Až si na něco zase vzpomenu tak přidám.

On a opětovaná láska přináší smích,který nepřestane,dokud se láska a on nezmění

13. února 2011 v 20:54 | JoJo* |  Můj život
On a opětovaná láska přináší smích,který nepřestane,dokud se láska a on nezmění

Není to citát,jen je to nadpis článku ,abyste si něco nemyslely.

http://roadkillromance.deviantart.com/art/Love-46312185?q=boost:popular%20love&qo=86


Včera , zažila jsem snad nejkrásnější sobotu v mém životě ♥
Přijel,opět,on,můj Dokonalý.
Myslela jsem,že když se setkáváme po druhé,tak nebudu tolik nervozní,ale byla jsem,hrozně,ale jakmile za námi zaklaply dveře do mého pokoje,nervozita spadla jako  lavina. Vždy když se mě dotknul,když mě lochtal, užívala jsem si to. Užívala jsem si jeho. Tu vůni,které se nemůžu nabažit ,kterou mu fetuju z trička a následně i z polštáře,na kterém ležel .
Nic dokonalejšího,než je tohle,snad neexistuje. A já mam strašné štěstí,že jsem ho poznala. Toho nejlepšího. Jen nevím,jak to vydržím do další soboty. Až za týden,umřu. Odpočítávám hodiny. A nedočkavě vyhlížím konec školního týdne. Jedinou útěchou mi je to,že si s ním díky fb a mobilu můžu psát . Jinak nevím,asi bych se zbláznila. Den,hodinu,bez něj ? To se radši oběsit. To prostě není možné. Možná jsem dřív žárlila. Teď,když jsem ho poznala,setkala se s ním,cítila tu jeho vůni, vím,že nemusím žárlit. Nevím proč,ale prostě to tak je. Už žádná zloba,kouska žárlivost a strachu,že o něj přijdu.
 Od té doby ,co ho znám,už skoro neznám špatnou náladu. Prostě znám jen smích. Nic jiného. A nic ,ani ta nejhorší známka z matiky - 3 :D, mi nemůže tu mou náladu zkazit. Prostě nemůže.

Móda - Nicka a fashion dáma

13. února 2011 v 17:50 | JoJo* |  Zlehka

Každá móda bývá dvakrát směšná: na počátku a na konci.

Ženy jdou i s tou nejdivočejší módou, protože raději vypadají nově než hezky. Axel von Ambesser

Chtěla bych tu dneska a po dlouhé době řáct něco k modě,mám toho na srdci zároveň hodně i málo.
Bude to jen pár odstavců,o tom,jak já nahlížím na modů a co si myslím :)
Let´s go
.....

Poslední poslouchané

10. února 2011 v 18:46 | JoJo* |  Poslouchej
Protože vůbec netuším,co psát,ale chce se mi psát a něco na blog přidat,dám vám jsem seznam těch nejposlednějších písniček,které mám uložené na YTB (youtube ), některé jsou váážně divné :) Na konci se s vámi podělím o smích :) Snad pochopíte,protože se vážně budete smát ( nebo plakat ?-smíchy). a pak bude ještě jedna malá žádost :P


Já vím, já vím. LM je děsnej zpěvák,děsnej bavič a okoukanej moderátor (alespoň pro mě) . Jeho vtípky už dávno nejsou IN a to,že je skoro v každém bulváru už je denní chleba. A neříkám,že je tahle písnička pěkná,ale něco do sebe má. Já naprosto miluji to intro ( úvod,začátek ) .Ty housle tam a pak ještě ten hlas slečny,co jakoby přibrukuje,přizvukuje. Pokud se nesoustředíte na text ( Miluju,když víš,že fakt nemám rád rajskou - Joj,to mě dostává :D ),tak to docela jde,já to posluchám hlavně proto,že mě naprosto okouzlila ta hudba .


Možná se vám napoprvé nebude tenhle song líbit. Mě až tak moc nesedí hlas zpěváka, takový napůl mečivý mi přijde. Ale řekla bych taky,že je to prostě ten slovenský přízvuk :) Bez urážky !
Ale nejlepší je ten text. Musíte ho poslouchat a sledovat ten videoklip. POchopíte,proč se mi tenhle song líbí .


Tuhle skupinu a tenhle song,už jsem ukazovala v jednom ze článků,ale musím jí sem dát znova. Aby jste aspoň trochu pochopily,o čem je text,asi byste měli vědět,co je to ÉTER. Je to těkavá látka,nachází se v rajském plynu ,používá s ejako anestetikum. Také je to známá droga.


I tahle písnička už byla u jednoho článku,ale zase si dovolím jí sem dát,protože je tak pravdivá, tak reálna,takvypovídá o dnšním tabu,sebepoškozování,anorexii... A navíc jíá zpívá Pink,nádherný hlas,nádherné procítění,nenádherná pravda.


Teď se trošku uvolníme a oddychneme si od těch záludných písniček nutících k popřemýšlení. Nový hit Avril Lavigne, mam chuť na něj pařit . A strašně se mi líbí ty její ksichtíky tam . A ten chlap taky :D 


Minule se tu objevil song Keď pride láska. A teď Sen,snad hezčí než Keď.... Musim si ho vždyckyx falešně zpívat :) A ubránit se slzičkám. Občas.


Nebo taky P.Diddy, P.Daddy. Různé :) Ale pořád ta jedna písnička. A já nevím,ale mě se to strašně líbí :D

Tak to by bylo snad vše :) A teď to slibované :) Malé bonusky :) (cč)


Stojí za to si přečíst...

6. února 2011 v 20:52 | JoJo* |  Kniha
Diana - Její pravdivý příběh -Andrew Morton
Skutěčný příběh Lady Diany. Je napsán za pomoci jejích příbuzných,ale ona sama se na psaní této knihy nezůčastnila.Kniha je obohacena spoustou ilustrací z jejího života. Bohužel je tato knížka trochu starší a je napsaná ještě za jejího života,a tak se tu nedočkáte pikantností o její smrti a ani spekulací. Avšak i tak doporučuji :)

V Rytmu charlestonu - Sophie Kinsella
Tahle knížka je taková lehká,jenom takové počteníčko do postýlky,nic hloubavého,ale ani nic přímo zaláskovaného a dívčího. Hlavním hrdinou je tu Laura,slečna,které se objeví její prateta Sadie,když jí bylo 23 let. Duch pratety žádá po Lauře nalezení starého náhrdelníku,jinak nemlůže v pokoji odejít.  Laura však objeví víc,než jen ten náhrdelník ...

Velikost L- Meg Cabot

Pro všechny fanoušky Meg,tohle je výborná knížka. Já mám tuhle autorku ráda a tak se s radostí vrhnu na každou knížku,kterou od ní objevím. Zde je hrdinkou Heather,dříve mladá popová hvězdička,dnes již vyhaslá. Pracuje na jedné z kolejí v New Yorku jako zástupkyně. Na kolejích se začnou stávat nehody v podobě úmrtí mladých,inteligentních děvčat. Jejich smrt zaviní surfování na výtazích. Jediné Heather přijde zvláštní,že ačkoliv jsou to jedny z nejlepších žaček na škole,umřou při takovéhle hloupé zábavě.

Brány noci - Brigitte Riebe
Dokonalost,dokonalost,dokonalost. Více k téhle knížce nejde říct. Je to příběh tří dětí, Johannese,Ezry a Anny. Nacházíme se v Kolíně nad Rýnem v 14 století a odehrává se jeden z nejnapínavějších příběhů,plného lásky,moci,krutosti a smrti. V pozadí příběhu se objěví mor ,hladomor a pogromy na Židy.Opravdu stojí za to,si tuto knihu přečíst :)


Říkaj, že není žádná Marion,že není ctnostná kurtizána

6. února 2011 v 14:36 | JoJo*

Naprosto jsem se zamilovala do skupiny UDG. Má tak nádherný texty,tak pravdivé,tak reálné,tak chytlavé. Musím je poslouchat pořád dokola,hlavně ty tři nahoře :)

 K včerejšku,musím vám toho tolik říct,i když vás to nejspíš ani nezajímá,a i když to tu všechno asi nenapíšu,protože to prostě slovy nejde vyjádřit.

Včera u mě byl. On . Ten Dokonalý. Ano pro mě je dokonalý,pro ostatní možná ne. Viděli jsme se poprvé. Přišel ke mě a celou dobu jsme ležely v postely. Já vím,že to zní zvláštně,ale my jen ležely a povídaly si a lochtaly se. A bylo to úžasné. Vždycky,když se mě dotkunl,myslela jsem,že se zblázním. A jak voněl. Mám velké štěstí,že ta jeho vůně ulpěla na mém polštáři,který jsem celou noc fetovala,a nechtěla jsem usnout,abych o tu vůni nepřišla.
už vím,co jsou to motýlci v břiše.
Než přišel,byla jsem dokonale nervozní a řešila jsem,jestli to nakonec nemám odvolat. Šíleně jsem se bála. Měla jsem hroznou trému,jak před svým prvním divadlením vystoupením. Ale pak to opadlo. Protože on je úžasný . A prostě je. Má oči jako Justin Bieber. I když to nechce slyšet. Ale je to tak, miluju ho.