Březen 2011

Příběh tisíce a druhé noci

30. března 2011 v 15:42 | JoJo* |  Povídky
Naše Paní učitelka nás přihlásila do další nesmyslné soutěže,na stránkách-kniha ( bo tak nějak ), měli jsme napsat sloh na téma Příběh tisíce a druhé noci,tedy příběh o tom,jak bude pokračovat život Šeherezády a Omara,tedy pardon,Šeherezády a krále Šahriára. Tohle je mj příbě- dělka- jedna stránka...
Občas,když král nemůže spát,vrací se Šeherezáda k pohádkám.
Ne každému se líbí,že jsou král a Šeherezád šťastni.Králův vezír Iznogoud nesdílí štěstí se svým králem. Tajně chodí mezi lid a pobízí je ke vzpouře. Na ulicích křičí : ,, Hanba králi,který se nechá ošálit mladou,chudou dívkou!" a ,,Hloupý král,takový má panovat moudrému lidu ? ". A lidé chodí kol,přikyvují a občas vykřiknou : ,, Pravda ! Pravda!" A tak se lid bouří,vezír je spokojen a král si láme hlavu nad tím,co dělat. Co jeho lid chce ? Šeherezád, jeho manželka, mu porodila potomky.Nemůže ji zavrhnout.
,,Králi,lid je nespokojený, bouří se."
,, Pověz, Iznogoude,co mám tedy dělat ? " žádá o radu vezíra.
,,Lid nechce krále,kterého obelstila chudá dívka.Bouří se.A z boje odchází vždy jen jeden vítěz.A to musíš být ty ,můj králi," pokloní se vezír a odejde. Král ihned pochopí,co tím jeho rádce myslel. Dokud bude Šeherezád naživu,bude lid nespokojen.
Je noc tisící a druhá,král nemůže spát a prohlíží si nebe plné hvězd.Nechce se vzdát své Šeherezád,nechce zklamat svůj lid. Učili ho,že on je král,jeho poddaní a ti,kterým vládne,jsou vždy na prvním místě.Přešlapuje po místnosti,jeho kroky vyruší Šeherezád ze spánku.
,,Králi,proč nespíš? Něco Tě trápí?"
,,Šeherezád,nevím,co mám dělat. Můj lid je nespokojený,bouří se." Začne král a vypoví jí celý příběh.Šeherezád naslouchá a rozhodne se vrátit k nocím,kdy králi vyprávěla.
,,Povím ti jeden příběh. V jednom království, daleko odtud, žil chudý stařec. Khalil se jmenoval.Měl dva syny Imana a Ishaqa.Jedné temné noci,kdy na nebi svítilo pramálo hvězd,zjevil se Khalilovi ve snu Alláh.
,,Khalile,vím,že máš dva syny.Obětuješ-li jednoho z nich ,získáš slávu a bohatství.Bude o tobě mluvit celá vesnice,každý tě pozná.Rozhodneš-li se pro slávu a bohatství,vyjdi zítra na horu Uhala a obětuj syna. Pak se ti pět zjevím a splním svou nabídku.
Pokračování v celém článku :))

Vítej..

27. března 2011 v 17:13 | JoJo* |  Fotky ode mě
Stýskalo se mi po tobě.Toužila jsem po tobě.Nesnáším ten pocit,když jsem bez tebe.Vždy ,když vím,že áš přijít,jsem celá nedočkavá.Z oken tě vyhlížím a čekám na tebe.Každou chvíli na tebe myslím,protože vím,že prostě přijdeš.Že nezklameš.Že se najednou svět rozzáří a vše bude veselé,barevné. S tebou mám lepší náladu.Je mi líp. Už žádné smutnění,jen venku slunění.
Vítej Jaro :))

Pocitový a náladový

21. března 2011 v 19:07 | JoJo* |  Tenhle blog
Oficiálně vyhlašuji,že se tento blog stává pocitovým a náladovým blogem.
TJ- Nebudu psát pravidlěně,občas vynechám týden,občas víc. Napíšu jen když budu chtít.Sice mám podanou přihlášku v AK,ale než se na mě dostane tak to bude dlouho.A já vážně nemám náladu nutit se do článku,jen proto aby byly v AK spokojení.Nasrat. Toď vše. Nečekejte mě aspoň týden :)) nemám vůbec náladu a čas. Navíc teď budu slavit narozky ( 15 jupíjej),oslava pro příbuzenstvo,kamarádky a pak s P.. Takže tak.Pa

Zakryje kus oblečení "jinost" ?

19. března 2011 v 19:27 | JoJo* |  Zlehka
Zakryje kus oblečení "jinost" ?

Chci se věnovat tématu školní uniformy.A aby jste si to nevyložili nesprávně- slovem jinost myslím,chudobu,bohatství,rodina,poměry v rodině,vše co vás napadne.


Existují dva základní názory na školní uniformy. Ano a ne. Jak jednoduché. Ano,školní uniformy jsou dobré,zakryjí rozdíly.Ne,uniformy jsou k ničemu,ubíjí kreaitvitu atd...


A můj názor ? Já jsem někde mezi.Ano,proč ne.Uniformy potřou rozdíly mezi dětmi.Ale každý se tak stane "jedním z davu".Ale teď zase,je to dobře nebo špatně ? Přestanou být rozdíly mezi hloupými a chytrými.Mezi přírodovědci a matikáři? Ano,šola není modní molo a přehlídka,ale proč bychom se neměly oblékat tak jak chceme my ? Proč se stát jednotvárnými a být jako paneláky na sídlišti? Každý má mít svůj styl,svůj názor,jenže váš styl neprosadíte v sukýnce,podkolenkách a košily. Aspoň podle mě.


A že se potřou všechny rozdíly? Že přestane být šikana ? Asi jste zapomněli na staré,ale pravdivé,přísloví - Kdo chce psa bít,hůl si vždycky najde. Takže nebudou-li se "škádlit" a smát se kvůli tomu,že jě někdo chudý,budou se smát národnosti,vlásům,barvě očí,chování.Tohle uniformy nesmažou a nevyřeší...

Takže zůstává pořád otázka,uniformy ano nebo ne?

S láskou...

17. března 2011 v 18:33 | JoJo* |  Fotky ode mě


Písničku si pusťte krom vzdechů je to hezké :D

Mám strašně málo času. Teď píšeme každý den minimálně 2 písemky.Takže jsem obklopená školou,nápady a nálada na blog tudíž není:)) Tak aspoň fotky :))


Krůček po krůčku ke svému snu

13. března 2011 v 17:54 | JoJo* |  Můj život

Dlouho jsem nenapsala. Za prvé protože toho mám hodně,málo času,škola,písemky,testy.a i když se i to už na střední nezapočítává pořád chci mít dobré vysvědčení.
Zítra píšem možná z fyziky a možná z matiky.Tak jsem zvědavá :D

JInak,co bych mohla říct,co nového. Novej mobil a paušál,takže si s P. můžu psát pořád a pořád a pořád :) Konečně :) Nebýt paušálu zruinoval by mě :D Jinak mobilje Nokia C5-03. Dotykový . Chtěla jsem ho hned od začátku,ale v prodejně ho neměly a tak,že jsi počkám na něj,až příjde. No a do tý doby jsem zase objevila Nokia X3,touch and type- myslim,že je to on. A teď jsem byla mezi dvěma mobily a nevěděla jakej. Kamarádka si ho koupila taky X3.A já si ho zkoušela ,psaoval se mi,a už jsem chěla novej mobil,protože jsem měla uplně pitomej,bez foťáku,písniček,ničeho, byl sice s barevným displejem,ale s funkcema na tom byl stejně jako staré čerobilé . Ne ,že by mi to extra vadilo. Ale už se taky náhodně vypínal,čudlík nemačkal. Takže jsem si jela pro tu X3,no a v prodejně nám řekly,že jim v " rychlé zásilce" přišly zrovna dneska ty C5-03. Takže hurá,mám ten. Slyšela jsem na něj chválu ale taky hanu. No a musím říct,já jsem naprosto spokojená . Takže kdyby na něj někdo měl dotaz,můžete se zeptat :))

S P. je to zvláštní. Ani pusu jsme si nedaly. Když on se vždycky zeptá,ajá nad tím přemýšlím a nechci. Prostě,nevím,bojím se,že něco skazím. Naklonit hlavu tam nebo tam? A jak dát rty ? :D A kdy bude ta správná chvíle ? Ježe já nad tím nesmím přemýšlet. Prostě to musí být - TEĎ! Náhlý. Bez přemýšlení. No ale jinak je to dokonalý :) Miluju jeho vůni,obímání,slova,písmena ♥ No prostě totálně zaláskovaná a tím pádem mám i míň času na blog .


Když můžete vy zabít své dítě bez následků,můžu i já zabít vás bez trestu.

7. března 2011 v 18:47 | JoJo* |  Použij hlavu

Když můžete vy zabít své dítě bez následků,můžu i já zabít vás bez trestu.

Něco podobného řekla Florence Nightingale.Zastávala názor,že zabít nenarozené dítě,je vlastně obyčejná vražda a neměla by být přípustná.

O čem,že to tu mluvíme? No přeci o interupci.
Někteří mají možná stejná názor jako ona. Pro někoho je "osoba",která je v bříšku ,které je kolem 8 měsíců,živý tvor. A možná mě teď ukamenujete a upálíte a ještě mi budete nadávat,co jsem to za člověka.Jenže já mám svůj názor a řeknu vám ho.

Pro mě je interupce skoro normální věc. Jsem blbá a divná,ale dítě ve věku 20 a míň beru jako zbytečnou přítěž,ten živý tvor bere vaše mládí. A pokud já nechtěně otěhotním do 20 let ( 25- kdy budu končit se studiem),půjdu na interupci. Jsem rozhodnutá. I když,vlastně si můžete říkat, 15 letá holka,co ta o tom může vědět ? Co ta o tom může přemýšlet ? Stejnak by to nezvládla.Nevzdala by se toho dítě. Dělá ze sebe frajerku.

Ale neznáte mě. Mám ráda děti,ale když přijdou a narodí se v ten správný čas ( nebo ať se narodí ve špatný čas,ale ne mě). Dítě v 16 ? Naprostá blbost. I přes spolehlivou antikoncepci je to možné. A podle mne "tohle " zničí vaše mládí. 16 vám je proto,aby jste si užívaly,vymetaly diskotéky,měly hloupé názory o interupci a stáli si za nimi. Ne,aby jste nějakýmu smradovi utírali zadek a měnili plínu.

A než se do mě pustíte,uvědomte si. Vražda ? A opravdu se tu jedná jen o interupci ? Copak samotná antikoncepce,kondomy nezabíjí ? Vždyť je to skoro to samé ! Jen to není "úplný" živý tvor. Copak mužská onanie nezabíjí ( Jo jasně,řekla jsem slovo onanie ,poserem se smíchy ? Haha. Jsem zvyklá od puberťáckých přátel.) ? A ukamenuje snad za to někdo muže,krom pitomých feministek,o kterých budu psát zase jindy.Ne,nikdo jim nic nedělá.Ale zmíníte-li se o tom,že podporujete interupci,všichni se na vás podívají a myslí si bůhvíco.

A ano,existují způsoby,jak jít jinou cestou,jak neřešit tuto stuaci rovnou interupcí. Jenže. Já bych nedokázala žít s pocitem,že někde po světě (snad) běhá moje dítě. Stejně jako bych nedokázala žít s pocitem,že mé dítě vychovává má matka. Nedokázala bych vedle něj každý den ležet,sedět,hrát si s ním,povídat a předstírat,že jsem jeho sestra.

Jaký je váš názor na interupci ? Ano,ne? Přemýšleli jste o ní ? :)
A ještě k obrázku.Třeba naprosto nehodící se.Ale dítě,to je vlastně taková růže.A miminko v bříšku vlastně nerozvinuté poupě :)

Nepovedeně zeleně

6. března 2011 v 10:00 | JoJo* |  Fotky ode mě

Lay č. 6

5. března 2011 v 19:29 | JoJo* |  Laye
Byla to samá tmavá,a tak jsem rozhodla udělat novej. Nic světoborného ani krásného. Jednoduché,ozpatlané,zkažené a přijde mi to jako mlíko po deseti dnech na slunci.

Nastaven: 5. 3 2011
Spokojenost : 45 %

POčítám s tím,že tu moc dlouho nevydrží :D Změny- skoro žádné. Po dlouhé době normální menu,a ne odkaz na menu. Myslím,že přibyde rubrika,ale nejsem si jistá. Menu budu doupravovat. Tohle není finální verze. Uvidíme,uvidíme. Jdu posbírat inspiraci poházenou zákoutích mé hlavy ,snad na něco přijdu.