Použij hlavu

Když můžete vy zabít své dítě bez následků,můžu i já zabít vás bez trestu.

7. března 2011 v 18:47 | JoJo*

Když můžete vy zabít své dítě bez následků,můžu i já zabít vás bez trestu.

Něco podobného řekla Florence Nightingale.Zastávala názor,že zabít nenarozené dítě,je vlastně obyčejná vražda a neměla by být přípustná.

O čem,že to tu mluvíme? No přeci o interupci.
Někteří mají možná stejná názor jako ona. Pro někoho je "osoba",která je v bříšku ,které je kolem 8 měsíců,živý tvor. A možná mě teď ukamenujete a upálíte a ještě mi budete nadávat,co jsem to za člověka.Jenže já mám svůj názor a řeknu vám ho.

Pro mě je interupce skoro normální věc. Jsem blbá a divná,ale dítě ve věku 20 a míň beru jako zbytečnou přítěž,ten živý tvor bere vaše mládí. A pokud já nechtěně otěhotním do 20 let ( 25- kdy budu končit se studiem),půjdu na interupci. Jsem rozhodnutá. I když,vlastně si můžete říkat, 15 letá holka,co ta o tom může vědět ? Co ta o tom může přemýšlet ? Stejnak by to nezvládla.Nevzdala by se toho dítě. Dělá ze sebe frajerku.

Ale neznáte mě. Mám ráda děti,ale když přijdou a narodí se v ten správný čas ( nebo ať se narodí ve špatný čas,ale ne mě). Dítě v 16 ? Naprostá blbost. I přes spolehlivou antikoncepci je to možné. A podle mne "tohle " zničí vaše mládí. 16 vám je proto,aby jste si užívaly,vymetaly diskotéky,měly hloupé názory o interupci a stáli si za nimi. Ne,aby jste nějakýmu smradovi utírali zadek a měnili plínu.

A než se do mě pustíte,uvědomte si. Vražda ? A opravdu se tu jedná jen o interupci ? Copak samotná antikoncepce,kondomy nezabíjí ? Vždyť je to skoro to samé ! Jen to není "úplný" živý tvor. Copak mužská onanie nezabíjí ( Jo jasně,řekla jsem slovo onanie ,poserem se smíchy ? Haha. Jsem zvyklá od puberťáckých přátel.) ? A ukamenuje snad za to někdo muže,krom pitomých feministek,o kterých budu psát zase jindy.Ne,nikdo jim nic nedělá.Ale zmíníte-li se o tom,že podporujete interupci,všichni se na vás podívají a myslí si bůhvíco.

A ano,existují způsoby,jak jít jinou cestou,jak neřešit tuto stuaci rovnou interupcí. Jenže. Já bych nedokázala žít s pocitem,že někde po světě (snad) běhá moje dítě. Stejně jako bych nedokázala žít s pocitem,že mé dítě vychovává má matka. Nedokázala bych vedle něj každý den ležet,sedět,hrát si s ním,povídat a předstírat,že jsem jeho sestra.

Jaký je váš názor na interupci ? Ano,ne? Přemýšleli jste o ní ? :)
A ještě k obrázku.Třeba naprosto nehodící se.Ale dítě,to je vlastně taková růže.A miminko v bříšku vlastně nerozvinuté poupě :)

Povídali,povídali,nic nevěděli

25. ledna 2011 v 19:00 | *JoJo*
Jak tak postupně čtu články na pochmurné téma Sebevražda, musím se nadtím zamyslet. Tohle bude krátký článek,ale myslím,že i tak v něm bude všechno,co chci říct.

Snad v každém druhém článku je něco jako : Proboha,nedělejte to ! Přestaňte a Jsou tu lidi,kteří vás mají rádi !

Je vidět,že tihle lidé se o sebevraždu nikdy nepokusili,nemysleli na ní,nebo jsou to mimořádně silné osobnosti.
Protože né každý se dokáže lehce vypořádat s problémy,né každý je dokáže hodit za hlavu, někdo nedáže zapomenout.
Někdy je ta bolest tak silná,že se jí pokoušíte zmírnit něčím silnějším.
Neříkám,že i když jste se o sebevraždu nebo tak nepokusili,že nemáte velké problémy a trápení,máte,ale možná jste silní a dokážete je zvládnout.

Někdo hledá útěchu v alkoholu,někdo v sebepoškozování. Někdy to zajde dál.
A v článcíh,kde každý varuje,ať to nikdo nezkouší,nebo proč to lidé dělají. To píši ti lidé,co prostě tyhle problémy nechápou. Nebo né,nechápou,jen spíš necítí to,co ti lidé,co tohle někdy zakusili. Neví,co probíhá v hlavě lidí s žiletkou v ruce. A žádná lítost a útěcha nepomůže. Protože každý je jiný, vy možná u problému jen pláčete,nebo se vztekáte,jiní holt sáhnou po horším řešení.

A ještě krátce k sebepoškozování- když už jsem v tom a povídám tu o sebevraždách,k nim tohle téma také patří,- jen tak se nikdo z tohohle nedokáže dostat,musí především najít sílu v sobě,nemůže jí chtít po ostatních,oni mu pomouhou,jenže musí chtít především on sám. Musí si zodopovědět na spoustu otázek. Jinak to nezvládne.

Nechci,aby tenhle článek vyzněl,jako že jsem se JÁ někdy pokusila o sebevraždu. To ne,jen se snažím pochopit,jak se oni cití ( ježiš,vbec nevímn,jak tuhle skupinu lidí nazvat,zní to skoro jako kdybych mluvila o nějaké zvláštní rase,ale takle to vůbec není.) . A já vím,že i já mám k tomuhle sklony,k sebepoškozování,k sebevraždě a třeba i k anorexii. Jsem schopná zajít hodně daleko a do extrému. Jen si zatím umím říct dost,stop,teď ne. Ale sama se bojím,jak to se mnou v budoucnosti bude.

Doufám,že jste tenhle článek aspoň trochu pochopili,doufám,že víte, co jsem chtěla říct.....

PS : Omluvte název článku :)

Tik ťak

18. prosince 2010 v 17:30 | *JoJo*
Příhodnější název se nenaskytl,ani v mé hlavě,ani v srdci. Abych řekla pravdu,vůbec netuším,co na to téma chci psát.Má se to týkaK ČASU. Ale nevím,jen mám pocit,že mám k tomu hodně ,co říct,že bych k tomu měla něco napsat.Ale vůbec nevím co .

Slovo čas, čas,čas. Mam u toho tak smíšené pocity,nevím,jak je vyjádřit.

Čas,čas,čas, čekáme na čas.Čekáme na párty,kde bude náš idol,těšíme se na ni.Nemůžeme dospat.Už abychom tam byli.

Čas,čas,čas. Bojíme se ho.Bojíme se toho,co příjde. Možná se bojíme písemek,možná jen prachobyčejné budoucnosti,protože nevíme,co bude.

Čas,čas,čas. Možná bychom ho rádi zastavili.Třeba teď ,nebo jindy. Chtěli bychom tu chvíli zažívat znovu.

Čas,čas,čas.Popohnat ho dopředu,dozadu.Vrátit se zpátky do chvíle štětí,nebo změnit špatné rozhodnutí.

Čas,čas,čas. Ubíhá a mi se bojíme toho zběsilého úprku.Přichází stáří.Po špičkách se krade.Ano,je mi 15,ale těch patnáct let uběhlo strašně rychle a já si to začínám uvědomovat. Stejně rychle uběhne další patnáctka.A pak i další. A pak přijde to stáří.Bude za dveřmi.A já mu budu muset otevřít.

Slyším tlukot hodin a mého srdce.Jsou skoro na stejno.Nechci jít dál.Zastavit se stát! Rozhodnuto,chci zůstat 15letá.
Nejde to,škoda.Musím jít přivítat budoucnost.Časem se jí možná přestanu bát.Časem,časem,časem.Co bude,bylo,je.

Časem možná tenhle článek smažu,protože mi bude připadat až moc o ničem.Až moc pocitový,až moc časový.

Časem zde přibydou komentáře,pochvalné a hanlivé.Kritika a chvála.Časem si je přečtu.
Čas,určuje všechno,řídí nás a my si to neuvědomuje.Stálke někam spěcháme.Stále hledíme na čas.

Čas,čas,čas...článek,v kterém je až moc mne.Jsem v něm já.Schovaná,schoulená.Skvělá nálada vyprchala.Skoro nesmyslný článek,nejspíš jen pro vás.Pro mě ne .

Zaujmout pózu! Ať jsme in!

25. listopadu 2010 v 16:53 | *JoJo*
Zaujmout pózu! Ať jsme in!

http://www.clker.com/clipart-24628.html
Dnes na téma:Póza a pózeři .
Na začátku si jednoduše uvědomíme,co to je póza a kdo jsou pózeři.

Význam slova póza:
•  držení těla, postoj,
•  strojenost

  Já se chci zabývat :strojeností".Myslím,že každý chápe,co je tím myšleno.Někdo zaujme pózu,snaží se někoho oblafnout,ohromit,snaží se patřiř "někam".Mít svůj styl.Změní barvu vlasů,začně se bláznivě oblíkat.A zařadí se do stylu,kvůli tomu,jak vypadají.Říká se jim pozéři.V dnešní době je pózérů mnoho.Možná si to ani neuvědomují.Zatouží změnit styl,obarvi si vlasy na černo,hodí na sebe barevný oblečení,roztrhanou sukni a jsou scene ("sín").
Začnou poslouchat Rytmuse a jsou nejdrsnější hopeři.Bohužel to tak je.Nikdo s tím nic neudělá.
Nikdo si  neuvědomí,kdo to např. EMO byli,než se spopularizovali a než se vytvořila hloupá pravidla.

Dospělost

1. listopadu 2010 v 16:50 | *JoJo*
http://www.alejandrakalnisky.com.ar/page.htm
Na téma dospělost se nejspíš zařadím mezi ty články,které hloubají nad tím,kdy dospělost začíná.Možná to bude nudný,ale i tak mám chuť to tu říct.Vlastně mám chuť položit  několik otázek,na které nám zůstane neodpovězeno.Nádhera.
Taky bych chtěla ještě říct,že jsem ráda,že zvítězila Dospělost,protože je to nádherné téma a jak jsem řekla-plné nezodpovězených otázek,téma na ktéré se může vztahovat spousta věcí,které je hodno k zamyšlení,protože ať chceme nebo ne-jednou to bude(u některých už je) naší součástí,něco,co nikoho nemine(popř.neminulo). GO!

Problém vyřešený návykovou látkou aneb má to cenu?

21. října 2010 v 20:01 | *JoJo*
Problém vyřešený návykovou látkou aneb má to cenu?

Návykové látky - drogy,alkohol,cigarety,antideprsiva,kofein,tohle všechno jsou návykové látky.cig

A člověk se k nim uchyluje z nejrůznějších důvodů.Jeden z nejhlavnějších je ten,že má v životě problémy,rozvedla se s ním žena,muž,ocitli se na mizině,ztratili práci.za druhé jsou to lidi,většinou mládež,která nechce vyčnívat z party a tak se přidá,nemyslí a ,ano je to v reklamě,zaplatí za to.Za třetí jsou to "umělci",ono je to divné,ale je to tak.Spousta umělců "musela" (spíš si na to navykla) brát drogy,aby dokázali malovat,psát a hrát.To jsou většinou drogy,alkohol,antideprsiva.Pak jsou tu cigarety,které se kouří z frajerství,nebo z toho,že nemáte co dělat,jste nervozní a,nevím vlastně jak,tohle vás nějakým způsobem"uklidní".

Život jinde

17. září 2010 v 18:56 | *JoJo*
another life

Právě jsem dočetla knížku Pavučina lží-Dan Brown
(Mimochodem také autor slavné knihy,podle níž byl natočen film,:Šifra mistra Leonarda),která byla o životě na jiné planetě.Otevřela mi na tohle téma oči,ukázala jiný způsob života a jiný nápad.Docela se mi zalíbil a nikdy jsem o tom víc nepřemýšlela.Knížka mluvila o životě na jiné planetě ve formě HMYZU.Žádní mímozemšťané,UFO,vyspělá civilizace."Pouha-pouhý" normální,nelidský život.Občas jsem teda nad tím podvědomě přemýšlela,ale díky tomu,že je každý zblblý horrory,fikcí a "sájencfikšn" ,která mu ukazuje jen malé osůbky s velkou hlavou,které se nás pokoušejí mermomocí(tohle slovo zní divně,nikdy jsem ho nepsala,je napsané správně?) zabít a zotročit,nikomu nedojde,že život ve vesmíru nemusí být vyspělý a lepší než my.No řekněte,kde ste někdy viděli úvahu na téma ŽIVOT VE VESMÍRU,kdy se nebavili o mimozemšťáncích.Myslím,že mnohem pravděpodobnější je normální život,jako jsou brouci,pavouci.Primitivní a jednoduché.Rozhodně je normálnější,že ve vesmíru budou prvoci,než vyspělá skupina.Myslím,že kdyby nekdě něco vyspělejšího než my bylo,už by jsme TO dávno poznali,potkali,už by nás zotročili,nebo nás kontaktovali.Říkají,že nás kontaktují,ale mi nevíme,jak si to přeložit.Myslím,že kdyby nás chtěli kontaktovat,rozhodně by nevysílali signály,to je pro
bezmocné,rovnou by přiletěli ( tedy pokud na své planetě nevlastní nějaké knížky nebo filmy typu :mimozemšťani nás zabijí,zotročí atd..,v tom případě by nás nejspíš nechtěli kontaktovat,protože by věděli,jakou z nich máme hrůzu.)
.Mají přece vyspělejší stroje a techniky,než mi.Taky jsem si tak nějak "všimla",že když lidé popisují jejich dopravní prostředek,většinou popisují létající talíř,snad ještě nikdy jsem nezažila,že by popsali něco jiného,co by nebylo kulaté,svítící,oválné,placaté,talířovité.Podle mne,pokud jsou tak moc vyspělí,měli by mít i jiné dopravní prostředky ne?My taky nemáme jen auta.Mimochodem pokud jsou tak vyspělí,už by nás zotročili (pokud nejsou hodní),protože,proč čekat až my vynalezneme lepší a lepší techniky,jak se bránit?To by byla blbost.

Co vy?Věříte v mimozemšťany?Nebo jen v život ve vesmíru?

K čemu jsou → blogy o....?

8. září 2010 v 19:57 | JoJo*
K čemu jsou → blogy o....?
Nevěděla jsem,jak nazvat blogy o obrázcích,pixelkách,avatárech atd...Tomu se chci totiž v dněšním článku věnovat.Blogům,kopíráckým?Obrázkovým?Říkejme jim prostě "blogy".Jsou jako jiné,je tam něco.Ale je tamNĚCO,na co nemají většinou autorská práva.Obrázky a avatáry,jak už jsem říkala.
Já jsem si položila otázku,k čemu tyhle blogy jsou?Proč fungují?Proč si je lidi založí?

Snaž se a nebude ti přáno aneb kamarádství

2. září 2010 v 14:59 | Jodie Beep Franceotta
bf1

Je mi 14,jsem v 9.třídě a s jistotou můžu říct jedno,nemám nejlepšího kamaráda.Možná se to bude zdát,přísné,zaujaté,temné a já nevím,co ještě,ale je to tak.A je to smutné.Kamarádů mámspousty,ale abych za ně strčila ruku do ohně?To v žádném případě,protože vím,že oni by za mne nestrčili do ohně ani koneček prstu.Čehož lituju,tak bych si přála najít přítele,opravdového kamaaráda,s kterým bych se smála a byla s ním odmala.Jenže mi není přáno,i kdy se snažím.Je to mnou?Je to věkem?Je to tím,že 14 leté holky nemaj njak na práci nic jinéh,než pomlouvat,schazovat,přebírat si kluky,lhát a vymýšlet si?Je to tím,že většina mých kamarádek,je ochotna mne kdykoliv vykopnout z party a udělat ze mne páté kolo u vozu?Myslím,že utakovýchtokamarádeksinemusím ani dělatnděje,že by jedna z nich mohla být "ona".
Co je to přátelství?Když si zadáte do wikipedie Přátelství vyjede toto:

Hudba působící na náš mozek

23. srpna 2010 v 15:23 | Jodie Beep Franceotta
yea

→Víte,nevím jestli je někde takový článek(určitě jo) ale chtěla bych se v pár řádkách zamyslet nad tímto,chmm,zázrakem?Tajemstvím mysli?

→Ale začátkem tedy něco o vzniku hudby :)) Ať víme "o co gou".Písně vznikly a zpívali se už dávno,v starověkém Řecku,Římě,Egyptě.Zpívalo se pro bohy,aby je rozveselily,vznikali hymny,zpívalo se v chrámech ,byly písně pracovní,vítězné,oslavné :))A když už mluvíme o Řecku,víte,že řekové pořádali mezi prvníma soutěže ve zpěvu?V Číně byly objeveny starověké "bubny",které se používali už 2000 let př. K.A archeologové teprve nedávno (1995) ve Slovinsku našly artefakt starý přes 45 tisíc let, který připomínal primitivní flétnu. Sílu působení hudby znal i biblický David, který hrou na harfu zbavoval krále deprese, v Egyptě za vlády Kleopatry hudbou léčili neplodnost. A Homér ve svém vyprávění líčí, jak hudba zachránila řecká vojska pod Trójou před morem. I starověcí filozofové (Platón, Aristoteles) tvrdili, že hudba utváří osobnost člověka a
rozvíjí prospěšné vlastnosti jeho duše.


 
 

Reklama